Slavų rašto ir kultūros diena

Kiekvienais metais gegužės 24 d. visos slavų šalys švenčia Slavų rašto ir kultūros dieną ir mini slavų raštijos kūrėjus, šventuosius Kirilą ir Metodijų.

Minint Slavų literatūros ir kultūros dieną, 5-8 klasių progimnazijos mokiniai dalyvavo viktorinoje. Vaikai susipažino su šventės istorija, su slavų abėcėlės kūrėjais – šventaisiais broliais Kirilu ir Metodijumi, sužinojo apie abėcėlės reikšmę, apie slaviškų raidžių kūrimą ir rašto atsiradimą, apie abėcėlės istoriją ir kalbos reformas. Mokiniams buvo parodytas trumpas filmukas apie dviejų brolių gyvenimą ir apie abėcėlėmis užšifruotą žinią žmogui. Didelį mokinių susidomėjimą sukėlė intelektualūs žaidimai, kuriuose jie galėjo atskleisti savo raštingumą, išradingumą, erudiciją. Gražiausios raidės piešinių konkurse dalyvavo ir 5-8 klasių mokiniai.

• Koste kiril 1
  • Koste Kiril 2