DRAUGIŠKOJI SEU DRAMBLIADA 2023

SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ 2023
DRAUGIŠKOJI SEU DRAMBLIADA 2023

Kovo – balandžio mėn. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje Sąmoningumo didinimo mėnesio Be patyčių 2023 metu vyko draugiškoji socialinio emocinio ugdymo (SEU) olimpiada „Dramblys“ (Drambliada). Šį edukacinį renginį organizavo VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“ ir Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija.
DRAMBLIADOS uždaviniai: ugdyti(s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą.
Drambliadoje dalyvavusius 3 b, 4 c, 5 b, 7 b klasių mokinius maloniai nustebino neįprastos kūrybinės užduotys. Aktyviai atlikdami šias užduotis, mokiniai atkreipė dėmesį į savo „supergalias“, atrado savo vertybes ir aprašė atsakomybes. Taip pat mokiniai mokėsi atpažinti
emocijas, numatė veiklas ir būdus nusiraminti, sužinojo, kokios yra asmeninės ribos bei kaip atpažinti, kai jos yra pažeidžiamos. Paaiškino, kaip elgsis, jei kiti pažeidinės asmenines ribas. Mokėsi susitarti, spręsdami „saldžią“ problemą; tyrinėjo, kokie draugystės jausmai yra svarbūs jų klasėje bei teikė idėjas, kaip juos „prijaukinti“, t. y. kaip kurti, stiprinti draugystei reikalingus jausmus. Mokiniai kalbėjo, kad po Drambliados stengsis dažniau dalintis kuo nors su bendraklasiais bei daugiau padės draugams ir tėvams.

• IMG_20230403_124915_ok
  • IMG_20230403_125155_ok