Konferencija „ETNO Lietuva“

Gegužės 8 d. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijoje įvyko pirmoji Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės kultūros projekto „ETNO Lietuva (tautiniai amatai)“ mokinių konferencija „Etnografinė Lietuva“. Dalyviai iš trijų mokyklų skaitė labai įdomius pranešimus apie įvairias Lietuvos etnografinės kultūros sritis. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokiniai pristatė temą: „Etnografinės kultūros istorinė raida Lietuvoje“. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos atstovai kalbėjo apie lietuvių liaudies simbolius, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos mokiniai pristatė temą apie etnografinės kultūros apraiškas šiuolaikinėje Lietuvos madoje, muzikoje ir sporte.

Įdomų užsiėmimą projekto dalyviams parengė Baltosios Vokės renginių centro vadovė ir edukatorė Anna Voronecka – parodė, kaip savo rankomis pasigaminti draugystės apyrankę.  Taip kiekvienas dalyvis gavo po apyrankę, kuri leido  geriau pažinti vieniems kitus ir užmegzti draugiškus ryšius. Susitikimas praėjo draugiškoje ir  jaukioje aplinkoje.