Ir vėl Molėtai: fizikos pamoka-ekskursija netradicinėje aplinkoje

Spalio 20 dieną III a (VGTU) klasės mokiniai dalyvavo ekskursijoje-pamokoje Molėtuose. Pamokos programa buvo turininga ir įdomi – gimnazistai išklausė mokslinę paskaitą „Teleskopai“, apžiūrėjo didžiausią Baltijos šalyse optinį teleskopą, lankėsi etnografinėje sodyboje ir dangaus šviesulių stebykloje. Neseniai panašiame renginyje dalyvavo I c (VGTU) klasės mokiniai. Šis renginys jau buvo išsamiai aprašytas straipsnyje mokyklos tinklalapyje, todėl pateiksime tik mokinių atsiliepimus apie pamoką-ekskursiją.

Kaip ir I c klasės mokiniai, gimnazistai sužinojo daug naudingų dalykų, patyrė gerų emocijų ir liko labai patenkinti.

 

Maja D.

Ekskursija buvo labai linksma, naudinga, nes aš sužinojau daug naujo. Pavyzdžiui, sužinojau, kad yra toks prietaisas komparatorius ir pamačiau, kaip jis atrodo. Be abejo, reikia paminėti didįjį teleskopą, apie kurį mums papasakojo praktiškai viską. Ypač įstrigo renginys prie laužo miške. Mes puikiai praleidome laiką.

Denisas O.

Ekskursija observatorijoje man pasirodė įdomi ir naudinga, nes astronomas, vedęs ekskursiją, įdomiai ir suprantamai papasakojo apie teleskopo sandarą, veikimą, funkcijas ir apie prietaisus, kuriuos naudoja astronomai stebėdami dangaus kūnus. Anksčiau nebuvau girdėjęs apie žvaigždžių atsiradimą, galaktikas, dangaus kūnų stebėjimo būdus – teleskopus su lazeriais, skraidančias observatorijas. Nors mano pasaulėžiūra skiriasi nuo tos, apie kurią mums pasakojo etnologas, bet jo pasakojimas buvo įdomus, gyvas. Taip pat buvo įdomu sužinoti, kaip mūsų tolimi protėviai suvokė metų laikus, dieną, naktį, laiką ir kaip buvo sukurtas pirmasis laikrodis ir kalendorius.

Karina A.

Ekskursijoje į observatoriją man labiausiai įsiminė gido pasakojo apie atmosferos sluoksnius, kurie gadina žvaigždžių atvaizdus, todėl naudojami lazeriai. O didžiausią įspūdį paliko etnologas, kuris pasitiko labai paslaptingoje vietoje ir papasakojo, kaip žmonės anksčiau skaičiavo laiką, kaip iš paprastos lazdos sukūrė liniuotę. Jis taip pat papasakojo apie zodiako ženklus, o tiksliau, kokie gyvūnai juos simbolizavo senovėje ir ką tai reiškia mūsų dienomis.

Nikita K.

Gaila, kad lankydamiesi Molėtų observatorijoje dėl oro sąlygų negalėjome pasižiūrėti į žvaigždes, tačiau ir be to kelionė buvo įdomi. Labiausiai įsiminė etnologas. Pasitelkęs visą lietuvių kalbos didybę jis papasakojo mums apie Saulę, kalendorių ir zodiako ženklus.

Fizikos mokytojas Vladimiras Ovčinikovas

Matematikos mokytoja Kristina Chmylko

 

  • IMG_20201020_175438
  • IMG_20201020_182814
  • IMG_20201020_183233
  • IMG_20201020_194915
  • IMG_20201020_200427

Partneriai